Warsztaty dla wyżłów to wspaniała okazja do nauki i rozwoju dla tych wspaniałych psów. Oto krótkie podsumowanie, które może pomóc w zrozumieniu, co można osiągnąć na takich warsztatach:
1. W trakcie warsztatów wyżły uczą się reagować na różnego rodzaju komendy i polecenia. To pomaga w budowaniu silnej więzi między psem a właścicielem oraz w zapewnieniu bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, które mogą spotkać nas w trakcie wykonywania polowania indywidualnego i zbiorowego.
2. Okładanie pola to umiejętność znalezienia i wskazania zwierzyny ptaków łownych. To ważna umiejętność podczas polowania na rozległym terenie. Dobrze wyszkolony pies zwiększa nam prawdopodobieństwo spotkania zwierzyny i oddania skutecznego strzału.
3. Włóczki: Obejmują naukę odnajdywania strzelonej lub zbarczonej zwierzyny i przynoszenie jej do przewodnika. To przydatne umiejętności, zwłaszcza w przypadku psów z grupy VII wykorzystywanych do polowania na zwierzynę drobna jak bażanty, kaczki czy zające.
4. Współpraca z przewodnikiem : Te warsztaty budują silną więź między psem a jego właścicielem, ponieważ obie strony muszą efektywnie współpracować, aby osiągnąć sukces.
Chcielibyśmy serdecznie podziękować Kolegom z Koła Łowieckiego nr 1 Dzik w Ostrołęce, Pawłowi Stypińskiemu i Piotrowi Stepnowskiemu za nieocenioną pomoc i wsparcie, jakie udzieliliście nam w organizacji warsztatów dla wyżłów oraz za udostępnienie obwodu łowieckiego nr 40. Dzięki Waszej uprzejmości i życzliwości mogliśmy dostarczyć niezapomniane doświadczenia naszym psom i ich właścicielom. Wasz obwód łowiecki stanowił doskonałe tło dla nauki i treningu wyżłów, pozwalając im rozwijać swoje umiejętności w prawdziwym środowisku łowieckim.
GALERIA: